Odżywka do rzęs - regenerum do rzęs. Ranking odżywek do rzęs - miralash
Piękne i naturalne rzęsy są wizytówką każdej kobiety. Aby były widoczne większość pań codziennie maluje rzęsy tuszem. Dzięki temu uzyskuje efekt
Łączenie różnych diet
Dieta połączona z jednoczesnym zażywaniem tabletek odchudzających może mieć tragiczne skutki dla zdrowia naszego organizmu, warto zobaczyć jak zachowuje się przy takim połączeniu nasz indeks bmi.
Gotowe diety - czy warto?
W dzisiejszym pędzie, natłoku obowiązków i w dobie wielu spraw do załatwienia każdego dnia odchudzanie nie jest niczym łatwym oraz przyjemnym, o czym możemy dowiedzieć się tutaj: https://www.myline.pl/.
Odchudzasz się? Nie zapomnij o wskaźniku BMI!
Wiele osób deklaruje zmianę sposobów odżywiania wraz z nastaniem wiosny - ma to zapewne związek z faktem, że jest to najlepszy czas w roku (a może jeden z wielu...) kiedy
Jakie są objawy niedoboru witaminy D? Lepiej ich nie ignorować
Witaminy zwykle są dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem. Ciało ludzkie potrzebuje witamin, żeby prawidłowo funkcjonować, dlatego ich brak może stanowić
Komu może pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny?
Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna forma terapii fizycznej, która pomaga osobom z dysfunkcją dna miednicy. Jest to nieinwazyjna forma leczenia, która skupia
Codzienna pielęgnacja cery - naturalny krem do twarzy do cery normalnej i suchej
Kobiety od zawsze dbały o swoją skórę na twarzy w sposób szczególny. Nakładały sera do twarzy, kremy odpowiednie do rodzaju skóry, tonizowały

Jakie zabiegi zalicza się do stomatologii estetycznej?

kwi 11, 2023 przez

Jakie zabiegi zalicza się do stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna ma na celu polepszenie wyglądu twarzy i zębów. Korekcja pierwotnego uzębienia jest związana np. z odtworzeniem koloru i kształtu zębów pacjenta. Wszystkie zabiegi, które mają na celu poprawę efektu wizualnego, muszą odbywać się wyłącznie wtedy, gdy pozwala na to stan zdrowia zębów. W naszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi zaliczające się do tej dziedziny stomatologii.

Czym charakteryzuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to bardzo nowoczesna dziedzina medycyny, która wyróżnia się już samym podejściem do pacjenta. W pierwszej kolejności należy rozpoznać indywidualne problemy, następnie wizualizować spersonalizowane rozwiązania, a potem wybrać właściwą technikę pozwalającą na realizację zamiarów. Takie podejście – dość rewolucyjne – pozwoli spełnić oczekiwania pacjentów co do efektów wizualnych.

Stomatologia estetyczna pozwala poprawić wygląd fizyczny, choć coraz częściej jest traktowana jako konieczna inwestycja w zdrowie. Jej podstawowym celem jest utrzymanie naturalnego uzębienia o optymalnym wyglądzie i funkcjonalności. Z tego też powodu niektórzy utrzymują, że stomatologia estetyczna to nauka integrująca inne dziedziny stomatologiczne, których nadrzędnym celem jest właśnie utrzymanie uzębienia w najlepszym zdrowiu.

Jakie są zabiegi zaliczane do stomatologii estetycznej?

Lekarz, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej, może wykonać zabiegi takie jak:

  • piaskowanie zębów,
  • skaling zębów,
  • wybielanie zębów,
  • licówki,

Warto pamiętać, że estetyka zębów to nie tylko kolor, ale i odpowiedni kształt. Dentyści z przychodni Dental w ramach swojej codziennej pracy wykonują wiele zabiegów korygujących niedoskonałości w tym zakresie.

Stomatologia estetyczna oferuje np. uzupełnianie ukruszeń czy złamań, używając do tego specjalnego kompozytu, natomiast za pomocą licówek można osiągnąć całkowitą zmianę kształtu uzębienia. Te ostatnie są stosowane głównie w przypadku nieestetycznego odcienia szkliwa. Można to traktować jako skuteczną alternatywę dla zabiegów wybielających.

Nawet najdokładniejsza higiena i regularne leczenie zębów nie sprawią, że pacjent będzie zadowolony ze swojego uśmiechu. W takim razie warto skorzystać z oferty zabiegów stomatologii estetycznej, gdyż nawet najmniejsza ingerencja w wygląd uzębienia może poprawić samoocenę i pewność siebie.

Podobne

Tagi