Olejowanie włosów - olejek arganowy i kokosowy do włosów
Jednym z najskuteczniejszych i bardzo znanych sposobów na domowe dbanie o kondycję włosów jest ich olejowanie. Jest to sposób na regenerację włosów, odżywianie
Pierwsze spotkanie rodzica z dzieckiem
Po dziewięciu miesiącach wyczekiwania i przygotowań, na świat przychodzi nasz ukochany mały człowiek
Pierwsze chwile z noworodkiem są przeważnie cudownym doświadczeniem. Na początku
Gotowe diety - czy warto?
W dzisiejszym pędzie, natłoku obowiązków i w dobie wielu spraw do załatwienia każdego dnia odchudzanie nie jest niczym łatwym oraz przyjemnym, o czym możemy dowiedzieć się tutaj: https://www.myline.pl/.
Dieta przez Internet - tani catering dietetyczny Warszawa. Błyskawiczna dieta - dobry dietetyk
Przygotowywanie codziennych posiłków jest nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać o tym, by dostarczyć odpowiednich składników
Preparaty do terapii paznokci na co dzień. Jaką zastosować profilaktykę?
Kosmetyka stóp to jeden z ważniejszych punktów dbania o swoje ciało, ponieważ dzięki temu czujemy się komfortowo, schludnie i zdrowo.

Kiedy nasze
Operacja haluksów
Coraz więcej kobiet decyduje się na noszenie butów na wysokim obcasie. To zależne jest często od pracy jaką wykonują. Są zawody, gdzie takie buty muszą być codziennym obuwiem. Jednak nie wiadomo czy
Zabiegi poprawiające kondycję cery
Rozwój kosmetologii w naszym kraju widoczny jest gołym okiem. Jeszcze kilkanaście lat temu salony kosmetyczne z prawdziwego zdarzenia można było spotkać tylko i wyłącznie na obszarach

Jakie zabiegi zalicza się do stomatologii estetycznej?

kwi 11, 2023 przez

Jakie zabiegi zalicza się do stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna ma na celu polepszenie wyglądu twarzy i zębów. Korekcja pierwotnego uzębienia jest związana np. z odtworzeniem koloru i kształtu zębów pacjenta. Wszystkie zabiegi, które mają na celu poprawę efektu wizualnego, muszą odbywać się wyłącznie wtedy, gdy pozwala na to stan zdrowia zębów. W naszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi zaliczające się do tej dziedziny stomatologii.

Czym charakteryzuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to bardzo nowoczesna dziedzina medycyny, która wyróżnia się już samym podejściem do pacjenta. W pierwszej kolejności należy rozpoznać indywidualne problemy, następnie wizualizować spersonalizowane rozwiązania, a potem wybrać właściwą technikę pozwalającą na realizację zamiarów. Takie podejście – dość rewolucyjne – pozwoli spełnić oczekiwania pacjentów co do efektów wizualnych.

Stomatologia estetyczna pozwala poprawić wygląd fizyczny, choć coraz częściej jest traktowana jako konieczna inwestycja w zdrowie. Jej podstawowym celem jest utrzymanie naturalnego uzębienia o optymalnym wyglądzie i funkcjonalności. Z tego też powodu niektórzy utrzymują, że stomatologia estetyczna to nauka integrująca inne dziedziny stomatologiczne, których nadrzędnym celem jest właśnie utrzymanie uzębienia w najlepszym zdrowiu.

Jakie są zabiegi zaliczane do stomatologii estetycznej?

Lekarz, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej, może wykonać zabiegi takie jak:

  • piaskowanie zębów,
  • skaling zębów,
  • wybielanie zębów,
  • licówki,

Warto pamiętać, że estetyka zębów to nie tylko kolor, ale i odpowiedni kształt. Dentyści z przychodni Dental w ramach swojej codziennej pracy wykonują wiele zabiegów korygujących niedoskonałości w tym zakresie.

Stomatologia estetyczna oferuje np. uzupełnianie ukruszeń czy złamań, używając do tego specjalnego kompozytu, natomiast za pomocą licówek można osiągnąć całkowitą zmianę kształtu uzębienia. Te ostatnie są stosowane głównie w przypadku nieestetycznego odcienia szkliwa. Można to traktować jako skuteczną alternatywę dla zabiegów wybielających.

Nawet najdokładniejsza higiena i regularne leczenie zębów nie sprawią, że pacjent będzie zadowolony ze swojego uśmiechu. W takim razie warto skorzystać z oferty zabiegów stomatologii estetycznej, gdyż nawet najmniejsza ingerencja w wygląd uzębienia może poprawić samoocenę i pewność siebie.

Podobne

Tagi