Co nam da jedzenie orzechów włoskich?
Ciężko jest znaleźć kogoś, kto nie lubi orzechów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się orzechy włoskie. W końcu można je jeść jako samodzielną przekąskę, jak i też jako dodatek do deserów i ciast. Warto je również spożywać z uwagi na bogactwo składników odżywczych.
Składniki odżywcze w orzechach
Tak jak to zostało już zostało przed momentem wspomniane, ten rodzaj orzechów ma szereg wartości odżywczych. Tym samym jedząc je regularnie, możemy poprawić swoje zdrowie i sprawność. Ten przysmak ma przede wszystkim sporo nienasyconych tłuszczy nienasyconych. W każdych 100 g orzechów mamy też całkiem pokaźną dawkę energii, bo dostarczają one ok. 650 kcal. Z tego względu osoby dbające o linię nie powinny przesadzać z nadmiarem tych smakołyków.
Z innych substancji odżywczych, które mają orzechy włoskie, znajdziemy spore ilości błonnika, białka i do tego jest tam też sporo witamin. Szczególnie sporo jest tu witaminy A, E, witamin z grupy B, kwas foliowego, magnezu i cynku. Za sprawą tych składników odżywczych nasze zdrowie ma szansę być zachowane na długo.
Jakie właściwości mają orzechy włoskie?
Z uwagi na fakt, że w przeciwieństwie do innych gatunków orzechów występujący tu kwas ALA, to możemy zniwelować szereg objawów chorób cywilizacyjnych. Do tego orzechy włoskie są ważnym składnikiem diety osób cierpiących na Alzheimera. Orzechy te bowiem opóźniają w niemałym stopniu zaburzenia pamięci. Do tego jest to również doskonały sposób profilaktyczny, który nie dopuszcza do powstania tej choroby. Jakie właściwości mają orzechy włoskie? Zatem śpieszymy z odpowiedzią. Dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego orzechy włoskie mają wpływ na lepszą pracę jelit. Do tego jest to też gwarant lepszego trawienia i możliwość do pełniejszego przyswajania wszystkich składników odżywczych z pożywienia. Śmiało można też postawić tezę, że orzechy włoskie to wyborny wręcz zamiennik dla tłuszczy zwierzęcych. Zawarty w orzechach tłuszcz ma do tego nieocenioną rolę w kontekście obniżania cholesterolu. Tym samym jest to istotny element w walce z ewentualnymi chorobami układu krążenia.